Wandelen langs de bezette panden van WO II in Schagen

De traditionele en razend populaire Winterwandeling van ijsvereniging De Magnusrijders uit Schagen gaat op zondag 14 december 2025 langs de bezette panden en huizen  in Schagen tijdens WOII!

De traditionele en razend populaire Winterwandeling van ijsvereniging De Magnusrijders uit Schagen gaat op zondag 14 december 2025 langs de bezette panden en huizen  in Schagen tijdens WOII. Er is weer een kortere route (ongeveer 5 kilometer en een langere route (ongeveer 12 kilometer). De start is tussen 9.30 en 12.00 uur vanaf de ijsbaan op het Nic. Veldboerpark aan de Snevert 1 te Schagen. Na afloop: heerlijke, verse erwtensoep van Oudhollandse kwaliteit en warme worst!  

IJsvereniging De Magnusrijders is niet alleen maar schaatsen en ijspret. Sinds december 2012 maakt ook de Winterwandeling deel uit van de activiteiten. Inmiddels zijn er 13 edities geweest rond de kerstperiode, met een groeiend aantal deelnemers die na afloop worden ontvangen in  de ijskeet met snert, worst, koffie en chocolademelk. Op zondag 14 december staat de 14de winterwandeling op het programma, een themaloop langs de de bezette panden van Schagen in WO II. 

Volgens de routemakers wederom een prachtige wandeltocht vol verrassingen en variatie. Ook is er weer gelegenheid tot wandelen onder begeleiding van de specialisten Coen van de Luytgaarden en Niek Jan Grooff (vertrek 10.00 en 11.00).

Zij kennen de omgeving goed en zijn op de hoogte van veel interessante wetenswaardigheden.  Het Zijper museum in Schagerbrug met de interessante tentoonstelling ‘Geborgen in de gymzaal’ is ook in de route opgenomen. 

Wandelen is gezond, gezellig en eigenlijk een regelrechte hype in het kader van gezond leven. Meedoen is voor donateurs van De Magnusrijders gratis, anders 6 euro per deelnemer (fruit, versnapering en verse snert inbegrepen!). Starten tussen 9.30 en 12.00 vanaf de ijsbaan op het Nic Veldboerpark aan de Snevert. Opgave vooraf is niet nodig. Kom gewoon langs en wandel mee!

Wees sociaal, deel lokaal!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Voor meer informatie, bezoek onze Facebook pagina!

Heeft u ook een mooi verhaal?

Tip onze journalisten!

Wij vertellen graag uw verhaal. Stuur uw artikel met goede kwaliteit beeldmateriaal op naar: redactie@mediain.nl