Op 22 mei neemt de gemeenteraad een besluit over de profielschets voor de nieuwe burgemeester én wordt deze overhandigd aan de commissaris van de Koning

Op 22 mei neemt de gemeenteraad een besluit over de profielschets voor de nieuwe burgemeester én wordt deze overhandigd aan de commissaris van de Koning

Onlangs heeft burgemeester Gerard van den Hengel zijn vertrek aangekondigd en dus is gemeente Opmeer op zoek naar een nieuwe burgemeester. Om die reden is er een vertrouwenscommissie ingesteld. Deze commissie is verantwoordelijk voor de selectie en aanbeveling van de nieuwe burgemeester. Als eerste is er een profielschets opgesteld. Dit is gebeurd in samenspraak met de gemeenteraad, het college en de ambtelijke organisatie. Daarin zijn de wensen die naar voren kwamen in de voorgaande inwonerspeiling verwerkt. Op donderdag 22 mei neemt de gemeenteraad van Opmeer een besluit over de profielschets voor de nieuwe burgemeester van Opmeer. Na vaststelling wordt de profielschets aansluitend overhandigd aan Arthur van Dijk, commissaris van de Koning in Noord-Holland.

De raadsvergadering op 22 mei begint om 19.30 uur en is live te volgen en terug te luisteren op www.gemeenteraadopmeer.nl. Bent u benieuwd naar de profielschets? Kijk dan op www.opmeer.nl/opmeer-zoekt-burgemeester.

Wat zijn de vervolgstappen voor het vinden van onze nieuwe burgemeester?

Vervolgens wordt de vacature opengesteld door de minister van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties en kunnen kandidaten solliciteren. Dan voert de vertrouwenscommissie gesprekken met de kandidaten en brengt advies uit aan de gemeenteraad.

De gemeenteraad bespreekt in een besloten raadsvergadering het advies met de vertrouwenscommissie en stelt de aanbeveling vast. De aanbeveling wordt daarna verstuurd naar de commissaris van de Koning. Direct na de besloten raadsvergadering wordt bekend gemaakt wie wordt voorgedragen als de nieuwe burgemeester van de gemeente Opmeer. Deze aanbeveling wordt verstuurd naar de minister van Binnenlandse Zaken, die de kandidaat voordraagt voor benoeming bij de Koning. De Koning benoemt de burgemeester bij Koninklijk Besluit.

Wees sociaal, deel lokaal!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Voor meer informatie, bezoek onze Facebook pagina!

Heeft u ook een mooi verhaal?

Tip onze journalisten!

Wij vertellen graag uw verhaal. Stuur uw artikel met goede kwaliteit beeldmateriaal op naar: redactie@mediain.nl