Tijdens een Politiek Café op vrijdag 30 januari gaan ondernemers in gesprek met de lokale en landelijke politiek, samen met het publiek. Ondernemers Debbie Peereboom (Bakkerij Botman), Bert Bargboer (Jumbo Monique) en Niels Broersen (MTS Broersen) delen hun ervaringen en gaan in gesprek over onderwerpen die het ondernemersklimaat direct raken.
Het Politiek Café vindt plaats in Café De Paus in Lutjebroek en start om 19.30 uur (inloop vanaf 19.00 uur). Na afloop, rond 21.30 uur, is er een gezellige netwerkborrel. Het eerste drankje wordt aangeboden door de lokale VVD. Iedereen is van harte welkom.
“Ondernemers en politiek hebben elkaar nodig. Bedrijven willen vooruit, groeien en ondernemen, maar lopen daarbij vaak tegen regelgeving en praktische belemmeringen aan. Tijdens deze avond gaan bedrijfsleven en politiek met elkaar in gesprek over actuele thema’s zoals vestigingsklimaat, regeldruk en andere prangende vragen, met een duidelijke Westfriese blik. Een avond voor gesprek, discussie en debat, in een open en informele sfeer”, aldus organisator Joey Leeuwinga.
Gezellige avond met politiek en ondernemers
Leeuwinga: “Het belooft een gezellige en inspirerende avond te worden met interessante sprekers, ruimte om te netwerken en volop gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan. Heb jij een vraag voor ondernemers of politici? Dan is dit jouw moment. Lid van een politieke partij of niet; iedereen is welkom. De avond vindt plaats in een informele sfeer en wordt afgesloten met een gezellige borrel. Een mooie kans om andere inwoners, ondernemers en politici te ontmoeten en met elkaar ideeën uit te wisselen.”
Vanuit de politiek zijn de eerste namen bekend: Tweede Kamerleden Claire Martens en Arend Kisteman. Martens is woordvoerder op de thema’s ZZP, arbeidsmigratie en innovatie. Kisteman richt zich op het MKB en onderwijs. Samen gaan zij in gesprek over actuele onderwerpen die ondernemers en professionals direct raken mét ondernemers Debbie Peereboom en Niels Broersen.
Bakkerij Botman is een echt familiebedrijf. Opa Jan Botman begon na jaren venten een vaste bakkerij in Bovenkarspel. Inmiddels staan Debbie en haar man Nico, zelf ook bakker, al zo’n vijfentwintig jaar aan het roer. De volgende generatie staat klaar om het stokje over te nemen. MTS Broersen, gevestigd in Lutjebroek, is gespecialiseerd in de teelt en verwerking van verse spinazie. Hun missie: klanten 52 weken per jaar voorzien van een vers product, zowel in Nederland als Spanje. Dankzij hun focus op één product kunnen ze vergaand automatiseren en blijven innoveren. Jumbo Monique is al jarenlang een vertrouwd gezicht in Noord-Holland Noord, met winkels van Westfriesland tot op Texel. Sinds 2020 leiden Bert Bargboer en Monique Ravesteijn het bedrijf samen. De nieuwe vestiging in Heerhugowaard laat zien dat ze nog lang niet klaar zijn: er liggen volop plannen om Jumbo Monique verder te laten groeien.
Aanmelden
Tijdens de inloop kan iedereen genieten van een lekkere kop koffie of thee en uiteraard zijn er tijdens deze avond genoeg bitterballen aanwezig. Aanmelden kan via politiekcafe@vvdstedebroec.nl of een berichtje via social media. Meld je je aan? Dan is de eerste borrel van de organisatie. Er is gekozen voor de locatie Café De Paus (P.J. Jongstraat 96, 1614 LH Lutjebroek). Er is voldoende parkeergelegenheid. Tot 30 januari in Lutjebroek!