“Wij zien de toekomst niet somber in”. Aan het woord is Cees Hanemaaijer, predikant van de baptistengemeente in Enkhuizen, is hoopvol over de toekomst, ondanks de laatste cijfers van het CBS dat nog maar 49% van de Nederlanders op een of andere manier gelooft. Een openhartig interview.
Hoe lang woont u al in Enkhuizen?
Vier jaar geleden mocht ik beginnen als predikant in deze prachtige stad. Ik voel mij enorm thuis binnen onze kerk, maar ook van Enkhuizen zelf kan ik enorm genieten. Wat een bijzondere stad met een geweldige historie.
U gaat nog steeds met plezier naar de kerk?
Het is heerlijk om op zondag naar de kerk te gaan. Je merkt dat God dan niet iemand is uit lang vervlogen tijden, nee je voelt de aanwezigheid van God, in alle facetten van de dienst. Maar de kerk is ook door de week daar waar we als christenen komen. De kerk dat zijn wij zelf… niet het gebouw waar we samen komen.
Hoe kijkt men in de baptistengemeente tegen de Bijbel aan?
Zodra we dit boek open slaan weten we, het zijn geen sprookjes of saaie verhaaltjes. Het is ons handboek waarin we mogen lezen hoe we mogen leven in het leven van elke dag. De Bijbel spreekt over relaties, huwelijk, opvoeding, financiën, gezondheid, milieu, gerechtigheid, kortom hele praktische onderwerpen die relevant zijn voor nu. Ook is de Bijbel een liefdesbrief waarin duidelijk wordt gemaakt dat God van ons houdt en Zijn Zoon Jezus 2000 jaar geleden liet sterven aan een kruis. Als je dat gelooft ontvang je vergeving en komt er rust en vrede in je hart.
Is het zo eenvoudig?
Ja zeker, elke keer merken we weer dat er mensen worden geraakt door deze boodschap. Jaarlijks ontdekken mensen die eerder nooit in de kerk kwamen dat God en Jezus je leven echt veranderen. Ze hebben rust in hun hart ontvangen, Jezus is hun vriend geworden waarmee ze dagelijks praten, relaties bloeien op, en mensen vinden herstel in gebroken situaties.
Hoe bedoelt u dat Jezus contact heeft met mensen?
Naast dat God spreekt door de Bijbel, heeft Hij door de Heilige Geest ook contact met mensen. Door een lied, een indruk, een gedachte, een droom, door andere mensen heen en nog zoveel andere manieren kan God spreken tot je hart. God wil niets liever dan ons laten weten hoeveel Hij van ons houdt Hij wil een vader voor ons zijn.
Kort geleden had ik een stukje uit de Bijbel gelezen en werd daarna stil en vroeg aan God of hij mij nog wat te vertellen had. Hij liet mij in mijn gedachten weten dat ik iemand moest bemoedigen. Niet lang daarna stuurde ik een
bemoedigende mail naar iemand zonder dat ik verder wist waarom ik dit moest! Enkele dagen daarna vertelde die persoon mij dat dit bericht precies op het goede moment kwam. Dan denk ik; dank u Heer.
Wat voor mensen komen er in de baptisten gemeente?
We zijn een groeiende kerk waarin mensen tot geloof komen maar waar ook mensen komen die in andere kerken zijn vast gelopen. Iedereen is welkom. We zijn een relatief jonge gemeente met veel kinderen en tieners maar ook ouderen voelen zich thuis, we zijn eigenlijk een grote familie. Zodra mensen binnen komen ervaren ze hier gebeurt iets … Veel van onze gasten noemen onze gemeente een warm bad.
Is de kerk alleen op zondag open?
Zoals ik al zei; De kerk, dat zijn eigenlijk de mensen! Door de week komen mensen bij elkaar in kleinere groepen om samen over hun geloof in Jezus te praten, met elkaar mee te leven, te huilen en te lachen, voor elkaar te bidden en samen het boek van God te bestuderen. Ook zijn er allerlei cursussen. Eigenlijk te veel om op te noemen. We vinden het heel belangrijk om mensen te stimuleren hun geloof in Jezus handen en voeten te geven in het leven van elke dag, zodat we samen met andere christenen kunnen laten zien dat God liefde is en van mensen houdt.
Mocht je benieuwd zijn geworden dan kun je op zondagmorgen een dienst bij wonen in het RSG . Er zijn aparte groepen voor de kinderen en tieners. Bijpraten doen we na de dienst met een kopje koffie. Je mag ook altijd persoonlijk contact opnemen met Cees.
06-36143392